O mnie

Witajcie, mam na imię Beata i serdecznie zapraszam na mój blog. Posiadam wiele pasji i ciągle uczę się czegoś nowego. Rękodzieło i jego różne techniki takie jak decoupage, papierowa wiklina i biżuteria oraz fotografia to moje hobby. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawicie pod moimi postami krótki komentarz.

Obserwatorzy

Na szydełku


niedziela, 8 grudnia 2013


Ozdoby świąteczne i szydełkowe zmagania....

Na wielu blogach już od dłuższego czasu podziwiam śliczne ozdoby wykonane z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Wśród tych wszystkich bardzo pięknych prac są ozdoby wykonane na szydełku, urocze aniołki, śnieżynki, gwiazdki i dzwoneczki.  Tak bardzo urzekły mnie te małe ozdóbki, że postanowiłam przeprosić się z szydełkiem i ponownie spróbować swoich sił w tej przyjemniej dziedzinie rękodzieła. I tak właśnie powstały moje pierwsze aniołki i gwiazdki. Wiem, że nie są one doskonałe i wiele im jeszcze brakuje to prac takich mistrzyń jak Ina  http://kazmierskai.blogspot.com/  , Irenka http://babuchowerobotki.blogspot.com/ czy Halinka http://lawendowaa.blogspot.com/  ale cieszę się, że je zrobiłam, bo praca przy nich sprawiła mi wiele radości. Niestety, przy dzwonkach poległam, chciałam zrobić takie, jakie wiedziałam u Iny i Irenki  ale okazały się dla mnie za trudne  : (   Przy okazji  zrobiłam jeszcze mały koszyczek z wieczkiem do przechowywania tych moich małych ozdóbek choinkowych.  Oto one :)

niedziela, 17 marca 2013


Pierwsza serwetka

Witajcie,  wreszcie skończyłam moją pierwszą serwetkę zrobioną na szydełku. Właściwie to zrobiłam ją już jakiś czas temu ale miałam obiekcje czy ją w ogóle pokazywać ponieważ nie jestem z niej zadowolona. Odkąd pamiętam, zawsze bardzo podobały mi się serwety i obrusy robione na szydełku lub na drutach i zawsze podziwiałam ich piękne, misterne wzory. Kiedy trafiłam  do  Iny i na jej blog  "Szydełkowe inspiracje .... i nie tylko "  /kazmierskai.blogspot.com/  od razu zachwyciłam się jej robótkami. Mogę powiedzieć, że Ina i jej robótki zainspirowały mnie do tego, że podjęłam pierwszą próbę w dziedzinie robótek ręcznych. Nie powiem, sporo czasu upłynęło zanim moja ukończona już serwetka ujrzała światło dzienne. Ina w tym czasie zdążyła nauczyć się wyplatać z papierowej wikliny, zrobiła kilka koszyczków a ja w tym czasie zastanawiałam się czy warto w ogóle pokazywać to " coś " co wyszło z moich rąk ...  W jednym ze swoich postów " Niezapomniane kreacje " Ina napisała ,  że często  w życiu  mierzymy się z czymś co nie jest naszą mocną stroną , wtedy właśnie postanowiłam nauczyć się szydełkowych robótek. Wiem, że moja serwetka nie jest doskonała ale myślę, że następne będą już o wiele ładniejsze :) Tak właśnie prezentuje się moje "dzieło"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger klimatybeaty.blogspot.com/‎